Vlastivěda u čtvrťáků

V hodinách vlastivědy postupně poznáváme naši republiku. Tentokrát jsme se zaměřili na kraje. Děti v malých skupinách vytvořily prezentace jednotlivých krajů. Musely prokázat schopnost spolupráce, vyhledat informace, vytvořit vlastní práci a odprezentovat ji spolužákům. Práce to byly nápadité, mnozí využili i interaktivní tabuli a z Pardubického kraje se k nám dokonce zatoulaly sladké perníčky! Nejvíc se samozřejmě zaměřujeme na Kraj Vysočina a naše krajské město. Postupně prozkoumáváme všechna jeho zákoutí. Tentokrát jsme zamířili do Muzea Vysočiny, kde jsme si připomněli jihlavské pověsti a seznamovali jsme se s historií Jihlavy. Prohlédli jsme si také sochu T.G. Masaryka a zastavili jsme se u kostela sv. Ducha ve Smetanových sadech. Naše pátrání určitě nekončí. Kam se asi vypravíme příště?

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Vlastivěda u čtvrťáků


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny