Vida! Čtvrťáci ve VIDĚ!

Tak na tento den jsme se už dlouho těšili. Konečně jsme nasedli do autobusu a vyrazili jsme na cestu, abychom prozkoumali brněnské science centrum.

Nejprve jsme se proměnili v malé vědce a v laboratoři jsme zkoumali vlastnosti vody. Pozorovali jsme její jednotlivá skupenství. Zkoušeli jsme pokusy s barevným ledem a plovoucím vejcem, takže jsme si chvílemi spíš připadali jako kouzelníci než vědci. Zjišťovali jsme hustotu vody. Seznámili jsme se s pojmem povrchové napětí vody a pomocí vlastních rukou jsme si ho zkusili znázornit.

Po doplnění energie z vydatné svačiny jsme začali prozkoumávat jednotlivé interaktivní exponáty. Zažili jsme vichřici, zemětřesení i účinky odstředivé síly v rotující místnosti. Zahráli jsme si na „televizní rosničky“, testovali jsme sílu svého hlasu (a to nám tedy šlo!), procházeli jsme světelným bludištěm, masírovali srdce i nafukovali plíce, hráli jsme si s vodním vírem nebo se svezli na tobogánu,... Bylo toho mnohem víc, a možná ještě víc jsme toho nestihli.

Zábavu i poučení jsme si užili při zhlédnutí science show Detonátor. Dozvěděli jsme se, co všechno může být výbušninou a co jejím detonátorem. Představení to bylo velmi napínavé, vzrušující, efektní a místy i ohlušující. Někteří šťastlivci z naší třídy při pokusech dokonce pomáhali.

Stihli jsme ještě pozoruhodnou podívanou - 3D kino Království zvířat. Chvílemi jsme se báli, že zvířata na nás z plátna vyskočí. Představili se nám zástupci obratlovců i bezobratlých a my jsme si tak mohli prohloubit poznatky, které jsme již dříve získali ve škole.

I když mají některé děti ještě malinko problémy s dodržováním domluvených pravidel, den jsme si opravdu užili. Hodně jsme se toho dozvěděli, sami si vyzkoušeli, ale užili jsme si i dost legrace se svými kamarády.

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Vida! Čtvrťáci ve VIDĚ!


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny