Umění nás láká

Také druháci se dnes vypravili do Oblastní galerie Vysočiny. I když jsme společně do galerie vyrazili již podruhé, program se nazýval Poprvé v galerii. Tentokrát jsme se seznámili s moderním uměním. Uvědomili jsme si, že každý z nás může v obraze vidět něco jiného. Sami jsme si vytvořili prostorovou fantazii z kolíků a dřívek. Znázornili jsme koně, žirafy, nosorožce, ale třeba i roboty nebo mimozemšťany. V druhé části programu jsme poznali čtyři sochy. Vyzkoušeli jsme si pózu tanečnice Sulamit, zahleděli jsme se do tváře Dona Quijota, Velikonoce jsme si připomněli ukřižováním Ježíše a počkáme si, jestli nás nezasáhl Amorův šíp. V dílničce jsme si pak vytvořili obrázek, ve kterém hrál hlavní roli kruh. A protože jsme si ho mohli odnést, bude nám dnešní vydařené dopoledne připomínat i nadále.

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Umění nás láká


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny