Učíme se nakupovat

Dnes jsme strávili další příjemné dopoledne s paní Tkadlečkovou. Tentokrát si pro nás připravila program na téma nakupování. Nejprve jsme museli zjistit, co už vlastně umíme. Poradili jsme si se zaokrouhlováním i sčítáním, víme, co je litr i kilogram, seznámili jsme se s procenty a desetinnou čárkou. V reklamním letáku jsme zjišťovali cenu zboží, odhalili jsme slevy, hledali jsme, které zboží je nejdražší, a které nejlevnější. Překvapilo nás, co všechno lze vyčíst z účtenky. Své odpovědi jsme postupně zapisovali do pracovního listu. Po úvodní hodině jsme se vypravili do obchodu. Jedním z úkolů bylo odhadnout ceny některého zboží. V obchodě jsme si tedy nejprve ověřili, nakolik byl náš odhad správný. Ceny některých potravin nás opravdu překvapily. Konečně jsme mohli vyrazit za nákupy! Háček byl ale v tom, že každý z nás mohl utratit maximálně 10 Kč. Najít zboží v takové hodnotě nebylo vůbec jednoduché. Ale nakonec se zadařilo a my jsme měli radost nejen z nalezeného zboží, ale také z toho, že jsme sami dokázali zaplatit v samoobslužné pokladně. Pak ale přišel nejtěžší úkol. Na dnešní den jsme byli všichni vybavení dvaceti korunami. Zhruba polovinu jsme utratili. Jak naložit se zbývající částkou? Utvořili jsme skupiny, dali jsme dohromady zbylé peníze a domlouvali jsme se, jak s nimi naložíme a jak si rozdělíme nakoupené zboží. A tady už jsme trochu narazili. Zjistili jsme, že domluva není vždycky jednoduchá. Ale nakonec jsme rozlouskli i tento oříšek a zuby jsme si na něm rozhodně nevylámali. V obchodě se tedy už neztratíme a vysloužili jsme si dokonce i pochvalu nejen za zvládnutí všech úkolů, ale i za slušné chování. Z obchodu jsme se vydali na radnici, kde jsme shrnuli všechny naše poznatky a dojmy a splnili jsme poslední úkoly v pracovním listu. Poslední zastávka byla na náměstí, kde jsme uspořádali  anketu. Kolemjdoucích jsme se ptali, jaké dvě potraviny nakupují nejčastěji. Odpovědi jsme zaznamenávali křídou na dlažební kostky. Závěr byl jasný. Lidé nejvíc nakupují pečivo. Dnešní dopoledne nám uteklo jako voda. Zjistili jsme, že učit se matematiku v praxi je mnohem zábavnější.

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Učíme se nakupovat


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny