Těšíme se na Velikonoce

Dnes jsme ve škole ukončili naše přípravy na Velikonoce. Trávu jsme měli zasazenou, koledu jsme se také naučili, o Velikonocích jsme četli i si několikrát povídali. Při vystoupení souboru Pramínek jsme na vlastní oči viděli, jaké velikonoční tradice dodržovali na Horácku naši předkové. Celý dnešní den se tedy mohl nést v duchu Velikonoc. Ráno jsme zahájili zhlédnutím videa. Ujasnili jsme si některé pojmy, které patří k Velikonocům a zaměřili jsme se na velikonoční jídelníček. Díky našim skvělým maminkám jsme mohli ochutnat velikonočního beránka a vajíčka čokoládová i upečená. Maminky, děkujeme! V matematice jsme vybarvili matematickou kraslici, hledali jsme skořápky vajíček, které k sobě patří, řešili jsme slovní úlohy. Do travičky jsme vyrobili zápich zajíčka a v angličtině jsme si vysvětlili rozdíl mezi našimi a anglickými tradicemi. Zkusili jsme hledat ukrytá vajíčka, zatancovali jsme si s „bunnym“ a naučili jsme se nová slovíčka. Teď už nezbývá, než si Velikonoce opravdu užít!

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Těšíme se na Velikonoce


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny