Sláva, nazdar výletu!

Krásné počasí, kouzelné místo, plno nových zážitků, uspokojení čichových i chuťových pohárků! Tak takový byl náš dnešní výlet. Husitské město Tábor nás přivítalo s otevřenou náručí. Do historie jsme se ponořili především v Husitském muzeu. Skvělé bylo, že jsme si mohli plno exponátů přímo osahat. Prozkoumali jsme i středověké podzemní chodby a nestačili jsme se divit, jakým účelům v minulosti sloužily. Historie nás ale provázela na každém kroku. Tolik krásných starobylých domů! Nezapomněli jsme ani na Žižkovu sochu na náměstí a někteří zavítali i do kostela Proměnění Páně na hoře Tábor a pomodlili se za šťastný návrat z výletu.

V Muzeu čokolády si užily všechny naše smysly. V dílničce jsme si zavyráběli z marcipánu (i když někteří možná víc ochutnávali než tvořili), prohlédli jsme si neuvěřitelné výtvory z čokolády a většina z nás tuto laskominu i ochutnala. A také jsme se trošku báli v pohádkovém sklepení. Naštěstí jsme nezakopli přes bludný kořen, a tak jsme se spokojeni a naplněni řadou nových dojmů vrátili zpátky do Jihlavy.

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Sláva, nazdar výletu!


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny