Školní výlet 8. B do Bratislavy

Od úterý 6. do středy 7. června se naše třída 8.B vydala na školní výlet do hlavního sta Slovenska – Bratislavy. V úterý v 6.45 jsme na Městském vlakovém nádraží Jihlava nasedli na vlak do Havlíčkova Brodu, kde jsme přesedlali na další vlakový spoj, který nás dopravil už přímo do Bratislavy, kam jsme dorazili kolem jedné hodiny odpoledne. Nemarnili jsme čas a rovnou jsme se vypravili do místa našeho ubytování do útulného Hostelu Folks. Na ubytov jsme moc dlouho nepobyli, potom co jsme si odložili věci, jsme se vydali k Bratislavskému hradu, kde jsme chtěli navštívit především krásnou zahradu. Ale ouha, zrovna se na hradě konal nějaký summit a celý areál byl uzavřen. (Aspoň jsme se další den mohli vyfotit s cedulí na stejném místě jako summitující honorace.) Když už jsme byli v této části města, prohlédli jsme si Slovenskú národnú radu a vychutnali hezký výhled na řeku Dunaj, vyhlídku/restauraci UFO a Petržalku – největší sídliště ve střední Evropě. Poté jsme se vydali k památníku Ľudovíta Štúra, kde jsme čekali na paní průvodkyni, která nás provedla po dalších zajímavých místech Bratislavy. Viděli jsme tak historickou i novou budovu Slovenského Národního divadlo, Redutu, kino Mľadost, sochu Čumila či pohádkový Modrý kostelík. Den jsme zakončili v obchodním domě Eurovea. 

 

Další den jsme se konečně dostali do hradní zahrady, z které jsme šli na vyhlídkovou věž/restauraci UFO umístěnou ve věži mostu SNP. Z vyhlídky naše cesta směřovala do Aponiho paláce, kde byla výstava o historii Bratislavy. Po prohlídce jsme se na ubytování sbalili a vydali vlakem zpátky domů s pozdně obědovou přestávkou v Brně.  

Autoři: 

Ondřej Včelař 

Jan Skoumal 


Zobrazení: Alba | Podle data

Školní výlet Bratislava


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny