Po stopách Bedřicha Smetany

V letošním roce si připomínáme 200 let od narození hudebního skladatele Bedřicha Smetany. Se Smetanovým  dílem jsme se seznamovali již dříve, ale letos jsme své znalosti prohloubili. Každý z žáků si připravil referát o životě a díle umělce, který odprezentoval spolužákům. Za zvuků Smetanovy hudby jsme se pokusili nakreslit jeho portrét. A protože je Smetana spojen i s naším městem, vydali jsme se po jeho stopách. Procvičili jsme si při tom i orientaci v našem městě za pomocí kompasu. Ve Smetanových sadech jsme obdivovali majestátnost Smetanových buků a představovali jsme si, že tam někde možná kdysi stávala Smetanova busta. Podívali jsme se do míst tehdejšího gymnázia, kde se Smetana tolik trápil a zavítali jsme i do Smetanovy ulice k domu č. 2 , kde byl Smetana v letech 1835 - 1836 u krejčího Svobody ubytován. Mrzí nás, že Jihlava byla pro Smetanu místem, „na které ani nechtěl vzpomínat“. Zato my jsme na jednoho z našich velikánů pyšní a  jeho hudbu budeme stále obdivovat.

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Po stopách Bedřicha Smetany


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny