Pátrání po předcích

Před měsícem jsme při svátku Dušiček zavzpomínali na naše blízké, kteří už nejsou mezi námi. Děti ze 4. třídy dostaly badatelský úkol. Měly zapátrat ve své rodinné historii a objevit nějakého zajímavého předka. Na své zkoumání měly vyhrazený měsíc. Začaly zpovídat své rodiče, prarodiče a někteří šťastlivci dokonce praprarodiče. Svůj výzkum pak zaznamenaly do pracovního listu. Tento týden nás s výsledky svého bádání seznámily. Dozvěděli jsme se, jaké zajímavé předky měly a čím byli výjimeční. V rodinách měly řezníky, pekaře, obchodníky, učitele, zemědělce, malíře, hrdiny, kteří si prošli útrapami 2. světové války, služebnou na zámku,… Nejstarší předkové se narodili už v roce 1900. A jeden prapradědeček se dokonce dožil stovky. Některé děti nám dokázaly o svých předcích moc hezky vyprávět. Nejdůležitější ale je, že to byli a jsou lidé, které máme rádi, byli pro nás inspirací a navždy zůstanou v našich vzpomínkách a našem srdíčku. A protože si někteří vybrali své žijící předky, můžou si jejich moudrost a lásku užívat stále.

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Pátrání po předcích


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny