Pašijové hry pro 4. a 5. ročníky

Ve středu 13. 4. hráli žáci/herci z Tvořivé dramatiky divadelní představení Pašijové hry pro žáky čtvrtých a pátých tříd. Pašijové hry provedly děti zvyky a tradicemi od Smrtné neděle po Červené pondělí. Viděly, jak se vynáší smrtka a na Květnou neděli se přináší líto, staly se svědky nelítostného souboje Jara a Zimy, ocitly se v jeskyni plné zlata na Velký pátek, uctily s herci oheň na Bílou sobotu, poslechly si opravdové řehtačky na Zelený čtvrtek a ochutnaly beránka, mazance a výborné perníčky na Boží hod velikonoční. Herci si cestou improvizace vytvořili jednotlivé scénky, které jsme potom společně poskládali do jednoho pásma. Všem, kteří se podíleli na uskutečnění, organizaci a dokumentování divadla, patří obrovské díky. 

autor: Mgr. Veronika Dvořáková


Zobrazení: Alba | Podle data

Pašijové hry


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny