Our eTwinning project

Dne 16. 11. část třídy 6.A navštívila sklárnu v Dobroníně. Bylo to z důvodu účasti na mezinárodním projektu „Learning Through Experience - Crafts“ v rámci, kterého máme za úkol představit Českou republiku prostřednictvím tradičního řemesla.  

Sklárna se zabývá výrobou uměleckého skla. Vypravili jsme se ráno vlakem (nakonec náhradní dopravou) do Dobronína.  Na místě provozovny, kde jsou před domem vyfouknuté velké koule, připomínající hroznové víno, na nás čekal pan Novák, majitel sklářské dílny. Vyrábí repliky historického skla z období 2. – 18. století, např. sklenice na víno nebo poháry. Svoje výrobky prodává v zahraničí. Jako třída jsme od něj dostali skleněnou rybu, kterou věnujeme škole a každý žák ještě skleněnou medaili.  

Do sklárny jsme se vypravili s paní učitelkou Cápalovou a paní asistentkou Kabátkovou. 

Autor: David Studzinski 


Zobrazení: Alba | Podle data

Our eTwinning project


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny