Normální je nekouřit

Světový den bez tabáku se každoročně koná 31. května a jeho cíl je jasný – propaguje zdravý životní styl, a to už od roku 1987.

Se žáky jsme si připomněli úskalí kouření, rizika užívání dalších tabákových výrobků, také že v důsledku toho ročně zemře téměř tolik obyvatel, co má naše republika, i historickou souvislost s jihlavskou " Tabačkou".

V rámci akce města Jihlavy jsme vystoupali na Bránu Matky Boží a užili si výhledy do všech světových stran.

Světová zdravotnická organizace  se také zaměřuje přímo na zemědělce, kteří pěstují tabák. Podle WHO by mohli nahradit pěstování energeticky náročného tabáku, který také silně vyčerpává půdu, za plodinu výživově hodnotnější 

Kouření tedy škodí samotnému kuřákovi, jeho okolí, ale i celému ekosystému. 

autor: Mgr. Jitka Hajnová

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Normální je nekouřit


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny