Naši jsou mistři!

Mistři stavitelé. To můžeme konstatovat po páteční soutěži v krásném prostředí na Střední škole stavební Jihlava (pracoviště praxe v Heleníně), kde se konala soutěž se stavebnicemi TEIFOC. Soutěžila dvoučlenná družstva, podmínkou bylo zakomponování klenby do vlastního návrhu stavby, na práci měla 3 hodiny.

Soutěž zahájil PhDr. Pavel Toman, zástupce ředitelky pro praktické vyučování, a zástupkyně hlavního sponzora. Celkem se zúčastnilo 11 týmů, naši školu reprezentovaly 3 složené z žáků 8. B. Hodnocení soutěže provedla porota složená z učitelů ZŠ a učitelů odborného výcviku. Doprovázející učitelé při hodnocení nevěděli, kterého týmu je která stavba. Byla hodnocena kreativita, originalita, dodržení zásad skladby a přesnost provedení. 

Naše dvojice obsadily 2., 4. a 6. místo, přičemž 3. místo uteklo klukům jen o bod. Lea s Bárou mohou klidně svou stavbu označit za nejlepší, protože vítězná stavba se po vyhlášení výsledků rozpadla. Ano, kritérium odolnosti chybělo, ale to je přece u staveb nutnost.

Autor: Mgr. Marie Palánová

Vedení školy děkuje žákům 8. B za skvělou reprezentaci školy a paní učitelce Marii Palánové za přípravu žáků na soutěž. Gratulujeme k úspěchu!


Zobrazení: Alba | Podle data

Naši jsou mistři!


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny