Naše první letošní výprava

Čtvrťáci se dnes vypravili do zoo. Nejprve nás čekal program Biomy v environmentálním centru PodpoVrch. Dozvěděli jsme se, co to vlastně jsou biomy, seznámili jsme se s některými jejich příklady, už víme, co je pro ně typické a jaká zvířata v nich žijí. Pracovali jsme s mapou, obrázky, pojmy i živočichy. Každá skupina si pak ke svému biomu vytvořila plakát, který následně představila svým spolužákům. Téma bylo docela náročné, ale snad jsme úkoly zvládli a naše znalosti budeme určitě nadále rozvíjet i ve škole. Radost nám udělalo, že jsme si mohli potěžkat obratel od žirafy a viděli jsme i její lebku. Počechrali jsme peříčka včelojeda a za ušima jsme podrbali medvěda malajského. No, vlastně jen jeho kůži. Ale i tak to byl zážitek!

A protože nám počasí přálo, využili jsme zbývající čas k prohlídce zvířat v zahradě. Nejvíc nás vždycky potěšilo, když jsme mohli pozorovat nějaké mláďátko.

Po cestě jsme si také trochu zamlsali, kapku jsme se vydováděli, ale hlavně jsme si užili příjemné prostředí jihlavské zoologické zahrady a to, že nám je spolu dobře.

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Naše letošní první výprava


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny