Modré žáby na Šacberku

Druháky dnes čekalo netradiční dopoledne. Paní Tkadlečková pro ně opět  připravila velké dobrodružství. Tentokrát jsme se vypravili na mokřady pod Šacberkem. Hned ráno jsme se sešli před školou, abychom si sdělili nejdůležitější informace. Rychle jsme se přesunuli na náměstí a autobusem č. 5 jsme vyrazili na zastávku Zborná, rozcestí. Odtud jsme se už vypravili k mokřadům. Odpočinek během cesty nám sloužil nejen k posilnění, ale také k seznámení se s žabími hrdiny Kvakem a Žbluňkem. Zjistili jsme, co už o žábách víme a mohli jsme pokračovat dál v cestě. Po dosažení cíle jsme se nejprve rozdělili do čtyř skupin. Každá skupina obdržela informace o jednom druhu žáby. Ty musela nejprve sama nastudovat, a pak je sdělit spolužákům. Konečně jsme se dočkali. Stává se z nás lovec Pampalini, a my vyrážíme se svými síťkami na lov. Bohužel to neumíme moc potichu, a tak žáby jsou většinou rychlejší a stačí před námi prchnout. Přesto jsme nějaké úspěchy zaznamenali. Dva  skokani, několik pulců, pijavic, potápník, vodní šneci, čolek a další vodní havěť nám v síťkách přece jen uvízli. Vůbec nám nevadilo, že jsme zmazaní od bláta a taky trochu mokří. Své úlovky jsme pyšně předvedli kamarádům a samozřejmě jsme je vrátili zpátky do vody. Stihli jsme si zasadit ještě semínko a na zpáteční cestě jsme vyzkoušeli Hejného matematiku a počítali jsme, kolik cestujících se právě nachází v našem autobuse.

Modré žáby jsme sice tentokrát neviděli, do školy jsme se ale vrátili spokojení a plní nových zážitků i vědomostí.

Děkujeme moc paní Tkadlečkové za skvělý program i Davídkově babičce za vydatnou pomoc.

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Modré žáby na Šacberku


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny