Jaderná energie - budoucnost lidstva?

V pátek 22. 4. žáci 9. tříd absolvovali přednášku Energie – budoucnost lidstva. Jedním z přednášejících byl také zaměstnanec JE Dukovany. Přednáška tak navázala na komentovanou virtuální prohlídku elektrárny, kterou žáci absolvovali před měsícem.

Lidé se většinou hodně bojí věcí, které neznají, a toto platí i o jaderné energetice. Vzhledem k současnému dění ve světě je však zřejmé, že tento způsob výroby elektrické energie je pro naši republiku velmi významný. A možná země, které se od takového způsobu odklonily v nedávné době, nyní vidí i nevýhody své cesty k energii. 

Žákům byly vysvětleny jednak příčiny havárií jaderných elektráren i ono tajemné a obávané slovo radioaktivita. Viděli porovnání počtu obětí těchto katastrof s počtem mrtvých např. na následky kouření. Také si mohli zblízka prohlédnout uranovou rudu a radiometr, který měří právě radioaktivitu, při tom zjistili, že radioaktivita je přítomna jak v kosmickém záření, tak i v půdě. 

 

Beseda byla přínosem i v oblasti kariérového vzdělávání, protože v energetice najdou uplatnění snad všechny technické obory. 

autor: Mgr. Marie Palánová


Zobrazení: Alba | Podle data

Jaderná energie


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny