Historie ukrytá v obrazech

Třeťáci navštívili galerii, aby se dozvěděli o důležitých jihlavských událostech v minulosti dost neobvyklým způsobem. Jihlavský rodák Gustav Krum totiž tyto události zachytil ve svých obrazech. Pod vedením p. Pitrové tak děti zkoumaly obrazy a hledaly dějinnou událost. Přiřazovaly současnou fotografii místa a vybíraly kartičky s dobovými nástroji, materiály a výrobky. Obrazů bylo šest a všech šest skupin dětí si vedlo výborně! Protože se zde, mimo jiné, dozvěděly o tradičním tkaní látek, vyzkoušely si vyšívání, šití,… co kdo zvládl. Svůj výrobek si mohly odnést domů. Program se všem líbil.

Text a foto: Mgr.  Jitka Koudelová


Zobrazení: Alba | Podle data

Historie ukrytá v obrazech


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny