Historie se snoubí s uměním

V poznávání naší historie jsme se posunuli o něco dál. Po seznámení s pověstmi o našich bájných předcích, které jsme nejen četli, ale také viděli na videu a dokonce jsme si některé i zahráli, jsme se dostali k našim prvním historicky doloženým Přemyslovcům. Zaměřili jsme se hlavně na Václava a jeho babičku Ludmilu a jejich dramatický konec. V Oblastní galerii Vysočiny si pro nás paní lektorka Pitrová připravila další skvělý program. Po zhlédnutí zajímavého videa o Přemyslovcích jsme se ve výtvarném ateliéru pustili do výroby šálu inspirovaného vzory z této doby. Nakonec jsme si prostudovali rodokmen prvních Přemyslovců a celý program jsme zhodnotili jako velmi zdařilý.

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Historie se snoubí s uměním


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny