Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dopravní soutěž vyhlašuje Ministerstvo dopravy – BESIP se spoluvyhlašovateli, kterými jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Policejní prezidium Policie České republiky, Český červený kříž. 

V letošním oblastním kole plnily dva čtyřčlenné týmy čtyři soutěžní disciplíny. V teoretické části byli všichni prověřeni v testu z pravidel provozu na pozemních komunikacích. Další část ukázala znalost pravidel provozu přímo při jízdě na kole po dopravním hřišti. Cyklisté měli za úkol projet určená stanoviště za dozoru zapisovatelů trestných bodů. 

Při jízdě zručnosti se ukázala dovednost ovládat kolo na různých překážkách. Neméně důležité bylo i splnění úkolů v postytování první pomoci. 

V kategorii 10 – 12 let se naše škola umístila na 4. místě, v kategorii 12 – 16 let na 3. místě. 

Všem žákům děkujeme za účast. 

autor: Zuzana Kabátková


Zobrazení: Alba | Podle data

Dopravní soutěž mladých cyklistů


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny