Den Země 2024

Den země připadá tradičně na 22. dubna a slaví ho milióny lidí z více jak 140 zemí světa již od roku 1970. Po celém světě se konají jarmarky, festivaly, pochody, soutěže, koncerty, úklidové práce a jiné aktivity na tisících místech. Den Země se stal největší, veřejností organizovanou aktivitou v historii planety. Každoročně tak upozorňuje na ekologické hrozby, učí rozumnosti a ohleduplnosti ve vztahu k přírodě.

„Ochrana přírody“ byla vždy volnočasovou aktivitou nadšenců, nyní se stává důležitou, „povinnou“ výbavou každého člověka.

Přátelský a odolný tým žáků naší školy na  „jihlavských oslavách“, v pátek 19. 4. 2024, seznamoval širokou veřejnost všeho věku s touto problematikou prostřednicvím vystavených projektových prací, kvízů, či malováním druhotných opylovačů rostlin.

Vlídnost a laskavý přístup prezentujících dětí vůči každému z příchozích vykompenzovaly i nevlídnost počasí.

autor: Mgr. Jitka Hajnová, 

autor fotografií: Jakub Musil, 9. A


Zobrazení: Alba | Podle data

Den Země 2024


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny