Den s policií

V úterý 12.9.2023 se třída 4.B zúčastnila akce „Bezpečnost na Vysočině“, která se konala dopoledne na Masarykově náměstí. V první ukázce se divákům představili policejní psovodi ze “Skupiny základních kynologických činností v Jihlavě“. Policejní psovodi předvedli výbornou poslušnost a spolupráci svých čtyřnohých svěřenců. Policejní psi zde ukázali, jak během několika okamžiků dokáží dohonit a zadržet nebezpečného pachatele.

V následující ukázce přiblížili návštěvníkům svoji práci policisté ze „Zásahové jednotky pro ochranu jaderné elektrárny Dukovany“, zakročili proti nebezpečným pachatelům ve vozidle.

Následující ukázku předvedli policisté ze Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Ti si připravili pro diváky ukázku zákroku proti demonstrantům, kteří vážně narušují veřejný pořádek.

V průběhu i po skončení ukázek si mohli návštěvníci prohlédnout vybavení i techniku Policie ČR - dopravní a pořádkové policie, zásahové jednotky, speciální pořádkové jednotky a kriminalistických techniků. Zájemci si mohli zkusit posed na policejní motorce a v policejním autě se zapnutými majáky. Dále se na této akci prezentovali zaměstnanci Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra České republiky a členové BESIP teamu. Přítomným zájemcům zodpovídali jejich dotazy a věnovali dětem reflexní ochranné prvky, omalovánky a pexesa.

Žákům se akce líbila a každý si z ní odnesl poznatky o práci Policie ČR a také o chování účastníků silničního provozu.  

text: Tamara Koutná

foto: Mgr. Kamila Dubová


Zobrazení: Alba | Podle data

Den s policií


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny