Ať nás chrání všichni svatí!

Tento týden jsme si připomněli Den české státnosti. S tímto svátkem je spojena postava svatého Václava. Proto jsme se snažili o našem patronovi získat co nejvíce informací. Spolupracovali jsme hodně v týmech. A i když jsme se u toho někdy i trochu pohádali, všechny úkoly jsme nakonec dokázali vyřešit. A že jich nebylo málo! Vyrobili jsme si malou jezdeckou sochu knížete. Luštili jsme šifry v českém jazyce i matematice. Četli jsme komiksy, viděli jsme video a hodně jsme si vyprávěli. Zahráli jsme si také hru „běhavku“. Nebojte se, břicho nás nebolelo a na záchod jsme neutíkali! Zato jsme museli poshánět všechna slova, která nám chyběla v textu. K tomu jsme ale nejprve museli vypočítat příklady z matematiky. Skládali jsme matematické obrázky i luštili křížovky. Vydali jsme se na svatováclavskou kvízovou stezku. Na fotografiích jsme si prohlédli plno míst spojených s Václavem. Nezapomněli jsme ani na naše státní symboly a pranostiky spojené se svatým Václavem. Ale hlavně jsme si zahráli divadlo! Přenesli jsme se v čase do Boleslavi a sehráli smutný Václavův konec.

Snad jsme se toho hodně naučili a pochopili jsme, proč je 28. září státním svátkem.

A Václavovi přejeme, aby dál mohl v hoře Blaník bdít nad naší krásnou zemí.

autor: Mgr. Hana Wenigová

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Ať nás chrání všichni svatí


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny