Vesmírné putování

Cílem letošního roku bylo prohloubit znalosti o vesmíru, které jsme již získali ve 3. třídě. Zjišťovali jsme informace o Slunci, sluneční soustavě, planetách a měsících, fázích měsíce, souhvězdích i znameních zvěrokruhu, jak je to se dnem a nocí či střídáním ročních období. Pracovali jsme s modelem Sluneční soustavy, encyklopediemi i interaktivní tabulí, pomocí balónku jsme si ukázali, jak se rozpíná vesmír. Hodně jsme spolupracovali ve skupinách, museli jsme prokázat schopnost vyhledávat informace i rozvíjet svou fantazii. Přírodovědné učivo o vesmíru se nám prolínalo napříč mnoha předměty.                                                                                                                                            

V předmětu ČaSP jsme si vyrobili souhvězdí a zkusili jsme si nasvítit noční oblohu. Hledali jsme informace o znameních zvěrokruhu a ta jsme ztvárnili ve výtvarné výchově.  Abychom si správně zapamatovali názvy planet, složili jsme si básničky. O vesmíru jsme přečetli řadu textů a zhlédli několik videí. V matematice jsme vyřešili plno šifer.                                                                                        

Završením bylo páteční projektové vyučování. Den jsme zahájili vesmírnou honičkou a dalšími aktivitami v TV. Pak jsme se rozdělili do tří týmů, ve kterých jsme museli prokázat značnou schopnost spolupracovat. Plnili jsme úkoly z matematiky i českého jazyka, sestavovali jsme obrázky znamení zvěrokruhu a seznámili jsme se s některými starými řeckými bájemi. Některé příběhy jsme museli nejprve sami poskládat po vyřešení velkého množství příkladů.                                                                                                                                        

Práce to byla dost náročná a děti si zaslouží velkou pochvalu, že všechny úkoly zvládly a pracovaly s velkým nasazením.


Zobrazení: Alba | Podle data

Vesmírné putování


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny