Tvůrčí psaní v 7.B

Cesta do krajiny jídla

Děti v 7.B se pokusily v hodině literární výchovy o tvůrčí psaní. Tématem bylo: Cesta do krajiny jídla

Jak se jim literární dílo podařio, můžete posoudit sami.

 

 

Do krajiny dobrého jídla se nejlépe dostaneme doma. Je tady nejlepší a nejchutnější jídlo. Víte proč? Naše maminky a babičky jsou nejlepší kuchařky. Sedneme si do autobusu a jedeme do města Stolov. Vezmeme si příbor a vyrazíme po silnici Čekanov do vesnice Nadšená. Ale pozor! Nesmíme zabočit do Překořeněné nebo dlouhé Vychladlé uličky. To by dopadlo špatně. Přisolit můžeme teprve po ochutnání prvního sousta. K takovému dobrému jídlu musíme přeci přidat nějaké to chutné pití. Potom, co doj&iacu te;me, pojedeme do dvou měst. Relaxov je největší, ale zároveň nejpohodovější město. A Spánkov? O tom řekneme jenom dvě slova. Ticho a pohodlí. Takhle vypadá cesta do světa jídla.

Náš skvělý zážitek z jídla začíná, když přijdeme do restaurace a sedneme si ke stolu. Číšník nám přinese menu a v hlavě nám běhají myšlenky, kde se zastavíme. Můžeme zahnout vlevo do Smažákovic, nebo pokračovat rovně do Řízkovic. Musíme si dávat pozor, abychom nezahnuli vpravo do Nechuťovic. Ale tentokrát zahneme vlevo do Smažákovic. Žijí zde Hranolčáci a Tatarkové. Smažákovice jsou pojmenovány podle svého zakladatele sira Smažáka z Hranolů. Ale co se to děje, náš krásný sen už pomalu končí, protože jsme právě dojedli poslední ko usek sma ženého sýra. Najednou jsme zpátky v restauraci a čekáme na číšníka. Když číšník přijde, zaplatíme a můžeme jít. A tímto náš příběh o jídle končí.


Na konci vyučování už všichni myslí jen na Hladánky. Hned jak zazvoní, tak všichni zuřivě utíkají po dlouhé cestě hladovění. Jsme už skoro u cíle, ale cestu nám zkříží hromada dětí v dlouhém štrůdlu, do kterého nastoupíme a čekáme, až zazní: "Další stanice Hladánky". Projíždíme stanicemi Vidlínky, Nožíčky, Lžice a Tácov. Konečně zazní: " Stanice Hladánky". Vystoupíme a procházíme se ulicemi Knedlíková, Vepřová a Zelná. Cestou uvidíme dvě řeky Čajkavu a Polévečku. Sedáme si už konečně k místu u stolu, kde celí hladoví sníme pochoutku na talíři. Nesmíme však odbočit na Zaskočily . Až bu deme úplně spokojeni, tak můžeme klidně odjet.
 

 

Po těžkém tréninku jserm si řekl, že se odměním zdravým jídlem.

Proto si na aplikaci Dáme jídlo objednám zdravý, chutný, šťavnatý kebab se sýrem.

A tady začíná naše výprava.

Lehnem si na pohovku a dostaneme se do říše hladu.

Nyní nesmíme zabočit na bulvár Spánku, protože by nás nemusel probudit zvonek, na který zazvoní kurýr.

Pojedeme dále do Vyčkanice, kde si na chvíli zastavíme.

Po asi hodině vyjedeme do Lednicovic, kde si zastavíme na parkovišti a ohřejeme si párek u Kostelce.

Jenže v tu chvíli nám zazvoní kurýr, proto musíme rychle nastoupit a jet do Předdveřovic na ulici Převziobjednávková.

Tam si vyzvedneme objednávku, kterou dáme do lednice a zítra si dáme dobrou snídani.

 

Do říše dobrých jídel se dostáváme pomocí dvou hlavních dálnic a jedné vedlejší rozkopané polní cesty. První z dvou dálnic je dálnice D1 McDonald a druhá z nich je pálivější D2 do KFC s výhodnou dálniční známkou přezdívanou Bezedný kelímek. A poslední rozkopaná polní cesta, které se přezdívá Školní jídelna, z niž je většina cest do dobrých jídel zavřená. Najedeme na přivaděč, který nás vede na patnácti pruhovou dáln ici D1 M cDonald, kvůli většímu výběru pruhů. Při cestě do McDonaldu můžeme narazit na pár odpočinkových parkovišť pro firemní kamiony značky Velký jedlík. Přijíždíme do královského McDonaldu, ze kterého nenajdeme jinou cestu než do skvělých a rychlých jídel. V samotné centrále si můžeme dát na jakýkoli burger Big Mac omáčku. Odtud odcházíme vždy šťastní a plní energie. 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny