Páťáci v Praze

Nový školní rok jsme odstartovali prohlídkou Prahy. Počasí sice nebylo úplně nejpřívětivější, ale poznávání Prahy jsme si i tak užili. Naše první zastávka byla u Prašné brány. Odtud jsme vyrazili na Staroměstské náměstí, kde jsme pozorovali představení apoštolů na Staroměstském orloji. Po kohoutím zakokrhání jsme se vydali ke Karlovu mostu. Po cestě jsme si představili Jana Husa, jak kázal v kapli Betlémské, na Křižovnickém náměstí jsme se pozdravili s Otcem vlasti a z Karlova mostu jsme si užívali malebné výhledy na Pražský hrad a Malou Stranu. Z mostu jsme sešli na Kampu. Prošli jsme kolem Čertovky, pročetli jsme vzkazy na Lennonově zdi a poplácali jsme po zadečku obří miminka Davida Černého. Na vrch Petřín jsme se vyvezli lanovkou. Všichni jsme se pobavili v zrcadlovém bludišti a ti nejzdatnější vystoupali na vrchol Petřínské rozhledny. Pak nás čekala poslední etapa našeho putování – prohlídka Pražského hradu. Cestou jsme ještě minuli Strahovský klášter a Loretu. Před vstupem do hradu jsme se stihli vyfotit u sochy T. G. Masaryka, přihlíželi jsme výměně hradní stráže, a pak už jsme jen s údivem vzhlíželi ke klenbám a vitrážím katedrály sv. Víta. V malebné Zlaté uličce jsme nakoupili dárečky a s Prahou jsme se pomalu loučili.                                      

I když možná nevyšlo úplně všechno podle našich představ, všichni jsme se shodli na tom, že Praha je krásné město a určitě se do ní budeme rádi vracet.


Zobrazení: Alba | Podle data


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny