Pasování na čtenáře

Trošku se zpožděním se naši druháčci vypravili do knihovny. Už poznají všechna písmenka a naučili se číst. Proto dnes mohli být po slavnostním slibu pasováni na rytíře - čtenáře, ochránce knih. Kdo jiný by byl pro takové pasování vhodnější než skřítek Kniháček? Děti si slavnostní chvíli užily, po pasování dostaly ještě pamětní list, hravé básničky Miloše Kratochvíla a průkazku do knihovny. Ostatní spolužáci je odměnili potleskem. Poslechli jsme si také knížku o špačkovi Kamil neumí létat. Kamil byl ale vášnivý čtenář a ostatním špačkům svými znalostmi zachránil život. A létat se také naučil. Se skřítkem Kniháčkem jsme se mohli i vyfotit, a protože děti byly „skoro“ hodné, zasloužily si i sladkou odměnu. Děkujeme paním knihovnicím, že nás na své pracoviště pozvaly a že jsme v knihovně mohli strávit příjemnou hodinku. Určitě se do ní budeme rádi vracet.

Při zpáteční cestě jsme ještě stihli poznávat dopravní značky, stromy a taky jsme se trochu proběhli. Sluníčko se na nás krásně smálo, proto jsme se do školy vrátili v příjemné náladě.

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Pasování na čtenáře


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny