Hudebka na druhém stupni

Tvoříme vlastní lidovou píseň

O tom, že lidová píseň nemusí být nuda, se přesvědčili žáci 6. a 7. ročníků naší školy. V hodině hudební výchovy bylo úkolem vymyslet vlastní text na nápěv písně Běží liška k Táboru/Když jsem husy pásala. Ale aby to nebylo tak jednoduché, vylosovala si každá skupinka tři slova, která musela v písni použít. Nakonci proběhlo hlasování o nejhezčí píseň. Zkuste si je zazpívat s námi:

7. A Blondýna z Londýna

 

Běží želva z Londýna, 

za ní tlustá blondýna.

Želva pláče o sto šest,

řeka teče na počest.

7. B Děvče a řeka

Šlo děvče přes řeku,

uvidělo veverku,

tu veverku sežral kůň,

potom spadl velký dům.

6. B Pes Augusto

Běží pejsek přes město,

jmenuje se Augusto,

na zemi je mráz a led,

Augusto se klouže hned.

 

A kde máme píseň ze 6. A? Oni vědí...:(

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny