Hrajeme divadlo s prsťáky

V hodině českého jazyka jsme si povídali o divadle. Od teorie je ale třeba přejít k praxi. A tak jsme si v hodině Člověk a svět práce vyrobili prstové loutky, abychom si mohli zahrát vlastní divadelní představení. Děti se rozdělily do skupin a s chutí se pustily do práce. Vymyslely pohádku O dvou Zlatovláskách, oblíbená byla pohádka O perníkové chaloupce, zhlédli jsme pohádku O veliké řepě i Popletenou pohádku. Kluci si připravili scénku Ze života školy. Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu, protože překonaly trému a snažily se pobavit své spolužáky. Pravda je, že zjistily, že hrát divadlo, mluvit hezky nahlas a srozumitelně  a po celou dobu zaujmout diváky není vůbec jednoduché. Každopádně všichni herci byli odměněni zaslouženým potleskem nejen za divadelní představení, ale také za vlastnoruční výrobu loutek.

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Hrajeme divadlo s prsťáky


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny