Halloween ve 2. A

Dnes jsme měli ve 2. A další projektový den. Většina dětí byla vybavená halloweenskými kostýmy, a tak jsme mohli začít.

Nejprve jsme si vysvětlili, jak vzpomínáme na naše zemřelé u nás doma, a jak to je v Americe. Přečetli jsme si příběh o Jackovi a dozvěděli jsme se, proč se dávají za okna dýně se svíčkou. Ve skupinách jsme tvořili věty s vylosovaným slovem. Řadili jsme slova do vět z jedné trochu strašidelné pohádky. Tu jsme si pak s chutí zahráli. Poznáte z fotografií, která to je?

V matematice jsme počítali se strašidly, opakovali jsme geometrické tvary a z nich jsme zkusili sestavit příšeru. Té jsme vymysleli i jméno. Podle čísel jsme spojovali obrázek čarodějnice. Zítra si ještě narýsujeme síť pro pavouka.

Moc jsme si užili hodinu tělocviku. Vyzkoušeli jsme několik her, kterými se baví děti v Americe právě v tomto období. Honila nás zlá ježibaba i slepá bába. Jen jsme v soutěžích místo jablíčka použili molitanový míček. Připomněli jsme si čarodějnické rozpočítadlo a hodinu jsme završili závody pavouků.

V poslední hodině jsme se učili básničku o strašidýlku, vyluštili jsme opravdu hrůzostrašnou křížovku a celý den jsme si zhodnotili.

Projekt zakončíme v hodině angličtiny, protože tam především Halloween patří.

 

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Halloween ve 2. A


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny