Finanční gramotnost u prvňáčků

Máme za sebou první pololetí ve škole a děti umí počítat do devíti. Po domluvě s rodiči si přinesly do školy drobné hračky a přiřadily jim ceny jako v obchodě. Pouze s tím rozdílem, že nejlevnější byly za korunu a nejdražší za pět. Každý měl do začátku svoji hotovost a mohl prodávat a nakupovat od jiných, vracet zpátky, počítat si výdělek, přemýšlet, co může ještě koupit…

Na závěr jsme zjišťovali, kdo kolik utratil, komu peníze zbyly a pak byli i tací, kterým nezbylo vůbec nic.

A abychom nejen počítali, povídali jsme si také o tom, jak je důležité zdravit, kdo koho zdraví první a jak se zdravíme třeba ve škole, na ulici, doma ...


Zobrazení: Alba | Podle data

Finanční gramotnost u prvňáčků


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny