Dvousté výroční narození Boženy Němcové

Minulý týden jsme si připomněli dvě stě let od narození české spisovatelky Boženy Němcové. Prostřednictvím referátů jsme se dozvěděli plno informací z jejího života. Představili jsme autorčiny knihy a přečetli si několik úryvků. Pracovali jsme s textem, psali jsme i diktát s tímto tématem, hádali jsme názvy pohádek. Ve vlastivědě jsme se vydali po místech, ve kterých spisovatelka pobývala. Na pátek jsme vyhlásili soutěž o nejlepší účes Boženy Němcové. A některé dívky se do spisovatelky téměř převtělily. Kromě pohádek je jistě nejznámějším dílem Němcové Babička.

Viděli jsme ukázku filmu a představili jsme si hlavní postavy díla.                                                                                                                                   
Ale nezapomněli jsme ani na naše babičky vlastní. V hodině slohu jsme napsali popis babičky a možná, že některé babičce při čtení ukápne i slza dojetí.                                                                                  Babičky jsme pak pomocí koláže vytvořili ve výtvarné výchově. No, a aby babičkám nebylo smutno, přidali jsme i dědečka.                                                                                         


Zobrazení: Alba | Podle data

Máme rádi babičku i Babičku


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny