Adaptace deváťáků na Doubravě

Postup do devítky přes dlouhé období netradičního a vnuceného způsobu výuky přinesl změny mezi nás všechny, a tak jsme využili možnosti odjet na odložený vícedenní pobyt do přírody. 

Cíl jsme si stanovili v duchu toho, co  T.G.Masaryk pronesl:"Vzdělání není pouhým nashromážděním jednotlivých vědomostí, jako těstem není mouka, voda, sůl, kvasnice atd. dohromady naházené."

Přeloženo do jazyka současné situace - schopnost dohodnout se v týmu na řešení, respektování návrhů, vytváření dobré atmosféry při činnosti, podporování spolužáků a kolektivní prožitek spolu s prověřením fyzických a zároveň i  intelektových dovednosti, tedy poznáváním, co je v nás samotných a co v těch ostatních.V průběhu cesty vlakem a pěšky, s noční stezkou, posezením u ohně a vzájemnými rozhovory čas letěl  slunečnými dny. Závěr v lanovém centru odhalil zručnost, síly, odvahu i týmového ducha zcela.

Jednoduše- vyrazili jsme se na Doubravu znovu se poznat a připravit na stěžejní a poslední  školní rok - devátý.

Všichni si přejeme, aby byl "normální".

 

autor: Mgr. Jitka Hajnová


Zobrazení: Alba | Podle data

Adaptace deváťáků na Doubravě


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny