90 let školy

ZŠ TGM slaví 90 let od svého založení

Vážení a milí kolegové a žáci,

netradičně mám krátký proslov uprostřed měsíce listopadu. Tím důvodem jsou narozeniny naší školy, která v letošnímu roce oslavila 90. výročí svého vzniku. Před devadesáti lety do ní vstoupili první žáci a první učitelé. 30. srpna 1931 byla škola slavnostně otevřena jako Jubilejní národní škola Dr. T. G. Masaryka a byla věnována právě k 80. narozeninám našeho prvního československého prezidenta. Byl to on, kdo dal všem příklad, jak žít a pracovat, dokázal, že i z chudého kovářského učně se může stát vlastní pílí a vytrvalou prací nejslavnější muž. Pravil dětem: „Ať budete čímkoliv, vždycky buďte pilnými a poctivými lidmi. Kdo poctivě pracujeme, jsme v práci rovni – dobrý dělník není méně než dobrý prezident."

Naše škola byla krásná tehdy a určitě se mnou budete souhlasit, že je krásná i dnes. Na výzdobě školy se podíleli téměř všichni učitelé, ale za zmínku stojí tzv. dortový tým, který nám dortem a balónky vytvořil tu správnou slavnostní atmosféru.

Škole bych na závěr chtěla popřát, aby se dožila sta let v co nejlepší kondici, bez velkých závad, aby do ní chodilo hodně vnímavých a nadšených žáků, ale také loajálních a nápaditých učitelů, aby se mohla chlubit mnoha úspěchy, tak jako dosud. A aby se toto přání splnilo, záleží už jenom na nás všech, a proto buďme hrdí na to, že chodíme právě na Masaryčku.

Teď už jen přeji, aby se dnešní den ve znamení oslav podařil. Užijte si ho.

Andrea Frolíková, ředitelka školy

o

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny