Různou dopravou celou Jihlavou

Úterní dopoledne jsme věnovali poznávání dopravních prostředků v našem městě. Celým programem nás skvěle provedla paní Tkadlečková.

Nejprve jsme se sešli plni očekávání ve třídě. Tam jsme si připomněli, jaké známe dopravní prostředky, a které z nich můžeme využít v Jihlavě. Víme, co je mapa. Naším městem se vine jako modrá stuha řeka Jihlava a my jsme si ukázali, kudy pojedeme a že naši řeku několikrát přejedeme. Dostali jsme pracovní listy a ukázali jsme si, co všechno můžeme vyčíst z jízdenky. Když jsme se naučili i písničku o lodích, co plují, mohli jsme se vydat ven. 

Žižkova ulice, na které stojí naše škola,  je hodně frekventovaná a my jsme provedli výzkum, kolik dopravních prostředků po ní přejede za 2 minuty. Všímali jsme si také značek aut a ujasnili jsme si, co je SPZ.

Pak jsme se vypravili trolejbusem na hlavní vlakové nádraží. Každý si musel označit jízdenku a chovat se v trolejbuse podle pravidel. Nádraží jsme nejprve prozkoumali, posilnili jsme se svačinou, a pak už si každý sám musel koupit jízdenku na největší zážitek dne - jízdu vlakem do Starých Hor. Děti si zaslouží velikou pochvalu, protože tento úkol všechny zvládly na jedničku. Jízdu vláčkem jsme si všichni náležitě užili.

Ze Starých Hor jsme se opět trolejbusem rozjeli k autobusovému nádraží. Splnili jsme poslední úkoly  a vydali se zpátky ke škole.

Zážitků bylo plno, proto jsme si zopakovali, co všechno jsme zažili a celé dopoledne jsme zhodnotili. Závěr byl jasný. Celý program se nám moc líbil, hodně jsme se toho dozvěděli, ale nejlepší byla přece jen jízda vlakem a nákup jízdenky.  Za zážitek moc děkujeme a těšíme se na další putování.

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Různou dopravou celou Jihlavou


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny