Martin na bílém koni nepřijel

Dnešní projektové vyučování bylo zaměřeno na svátek sv. Martina. Den jsme zahájili hádankou a pranostikami. A protože Martin na bílém koni nepřijel, procvičili jsme prstíky při stříhání vloček a trochu jsme si ve třídě zasněžili sami. V komiksovém příběhu jsme se dozvěděli, kdo byl sv. Martin ve skutečnosti. Podařilo se nám správně poskládat přeházená slova v básničce. Přečetli jsme si legendu o sv. Martinovi, a hlavně jsme si ji sami zahráli. V matematice jsme počítali koňské podkovy a všichni jsme si opravdovou koňskou podkovu také potěžkali. V tělesné výchově jsme se proměnili v koníky. Při honičce jsme museli koníkovi ukrást oháňku, a pak jsme museli překonat překážkovou dráhu. Příště už zvládneme i Velkou pardubickou! Po návratu do třídy jsme si ještě přečetli pověst o tom, proč se v Jihlavě pečou martinské rohlíčky. Díky Davídkově mamince a Davídkovi jsme si na nich mohli také pochutnat. Mňam! Vojtíšek nám zase připravil animaci o tom, jak pekli martinské rohlíčky Pat a Mat. Zahráli jsme si i pověst z Jihlavy. Vybarvili jsme si obrázek a také jsme se dozvěděli, proč se na sv. Martina pojídají husy. A na závěr jsme si vyrobili koníka, abychom na něm mohli odcválat k domovu.

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Poznáváme tradice


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny