Druháci se mazlí s mazlíčky

V hodinách ČaJSu, angličtiny i českého jazyka jsme si povídali o domácích mazlíčcích. Není nad to se s takovým mazlíčkem taky trochu pomazlit. A tak se děti z 2. A opět vydaly do zoo, aby se tentokrát dozvěděly, jaká zvířátka mohou doma chovat a jak o ně pečovat. V Centru environmentální výchovy PodpoVRCH jsme dnes měli objednaný program Mazlíčci. Děti nejprve dostaly zvířata jen na obrázcích, ale postupně nás navštívili křeček, králík, myška, gekončík a korálovka. Sice jsme zvířátka víc hladili, než mazlili, ale i tak jsme si to moc užili. A někteří šťastnější si mohli zvířátko i pochovat. Zkusili jsme připravit domeček pro myšku a gekončíka. Uvědomili jsme si, že kdo chce mít doma zvířátko, musí se po něm naučit také uklízet. Chovat doma živého mazlíčka není jen radost, ale také starost a odpovědnost. Většina dětí už doma nějaké zvířátko má, a tak dnešní zkušenosti jistě využije.

autor: Mgr. Hana Wenigová


Zobrazení: Alba | Podle data

Druháci se mazlí s mazlíčky


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny